Zettler

Historia firmy Zettler sięga 1877 roku kiedy to została założona przez  Aloisa Zettler’a, który był wynalazcą i wybitnym studentem elektrotechniki. W latach 1872-1876 podróżował po świecie poszukując nowych technologii i poszerzając swoją wiedzę. Odwiedził m.in.: Niemcy, Szwajcarię, Włochy, Austro-Węgry, Czechy, Francję, Anglię a także Stany Zjednoczone Ameryki. Po powrocie do Niemiec założył fabrykę w Monachium w roku 1877, dla której czerpał energię z własnej elektrowni wodnej. We wczesnej epoce elektrotechniki fabryka produkowała elektryczne odkurzacze, grzejniki oraz pierwszy na świece system przywoławczy, który początkowo był wykorzystywany w szpitalach a później także w hotelach i innych obiektach użyteczności publicznej. W roku 1887 położył kamień węgielny pod dzisiejszy program produkcyjny systemu detekcji pożaru oraz systemu przywoławczego.

System przywoławczy firmy ZETTLER jest obecny w ponad 12 500 placówek opieki zdrowotnej w ponad 35 krajach co daje 600 tys. sal chorych i więcej niż 1,2 mln łóżek. Z kolei system detekcji pożaru ZETTLER obejmuje 12% światowego rynku co pozwala na stały rozwój produktu.

Od ponad 130 lat firma Zettler pracuje nad udoskonaleniem swoich technologii oraz rozwiązań. Nieustanne prace działu badań i rozwoju zapewniają stały rozwój produktów ale również odpowiadają na potrzeby rynku. W roku 1996 firma ZETTLER stała się częścią TYCO INTERNATIONAL co pozwoliło na ekspansję na cały świat natomiast od roku 2016 wchodzi w skład JOHNSON CONTROLS, który jest światowym liderem w zakresie zróżnicowanych technologii rozwoju budynków oraz rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną, zapewnia najwyższy poziom jakości oraz bezpieczeństwa dla środowiska. Dziś produkty ZETTLER są wytwarzane zgodnie z europejskimi normami oraz są na bieżąco kontrolowane wydajnościowo.

System przywoławczy

System komunikacji marki Zettler jest dedykowane placówkom opieki zdrowotnej. Jest to seria rozwiązań stworzonych z myślą o potrzebach współczesnej ochrony zdrowia. Poprzez zastosowanie naszego rozwiązania, pomagamy placówkom medycznym zaoszczędzić czas i pieniądze, a co za tym idzie zwiększyć ich efektywność. Dzięki temu stajemy się wyjątkowi na tle konkurencji.

Systemy sygnalizacji pożaru

Technologia ZETTLER MZX łączy to, co najlepsze w elektronice analogowej i cyfrowej, tworząc szybki i niezawodny system sygnalizacji pożarowej. Kompleksowe adresowanie pętlowe i komunikacja w zakresie 2 km pętli dozorowych za pomocą protokołu cyfrowego do jednostki centralnej zapewniają niezawodność i ekonomiczność systemu przez cały okres eksploatacji.